W 1992 roku dr Reinhardt ukończył studia na Uniwersytecie w Montrealu. Jest właścicielem prywatnej praktyki stomatologicznej w Brossard, Quebec (Kanada). Właśnie tam zrodziło się jego zainteresowanie ortodoncją.
Od roku 2004 dr Reinhardt oferuje swoim pacjentom terapię z zastosowaniem aparatów Invisalign, a od roku 2007 nosi tytuł „Elite Provider”. W roku 2015 – jako pierwszy stomatolog w Kanadzie – został zwycięzcą konkursu Invisalign Summit Shootout, który przeprowadzony został w ramach kongresu Invisalign w Las Vegas. Udało mu się również osiągnąć poziom „Top 1%”. Aktualnie jest członkiem Align Faculty oraz wykładowcą dzielącym się swoją wiedzą z kolegami w ramach kursów podstawowych, średniozaawansowanych, zaawansowanych  (kurs „the Elevate!”), a także szkoleń oferowanych przez różne stowarzyszenia naukowe w Kanadzie i USA.
Dr Reinhardt jest starszym wykładowcą oraz członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Ortodontycznego. W roku 2016 wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem dr. Fredericiem Poirerem zapoczątkował Instytut C.L.E.A.R. – placówkę, której zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat nakładkowych aparatów ortodontycznych pośród stomatologów zajmujących się na co dzień stomatologią ogólną oraz pomaganie im we wdrażaniu tej techniki w praktyce.
Dr Reinhardt jest autorem licznych publikacji naukowych, recenzentem prac prezentowanych na łamach czasopisma International Journal of Orthodontics (IJO) oraz członkiem stowarzyszeń takich jak IAO, AGD, AOS, ODQ, Gnathos oraz MENSA International.